Bezpieczna
rezerwacja
Z nami rezerwujesz bezpiecznie
Sprawdź szczegóły

Val di Sole

Dolina Słońca! Prawdziwy raj dla pasjonatów białego szaleństwa!

 
Dodaj dziecko
Zaawansowane
Wybierz termin wyjazdu

Val di Sole

Treść w górnej części

Dlaczego Ski Planet?

100% pewności i zaufania

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki, posiadamy znak Rzetelna Firma.

Gwarancja jakości hoteli

Doskonale znamy całą nasz bazę noclegową. Sami ją wybieraliśmy!

Szybka i sprawna obsługa

Zadzwoń lub napisz, przekonasz się, że to nie jest pusty frazes.

Profesjonalny serwis

Naszym klientom zapewniamy 100% opiekę przez cały sezon.

71 725 40 68

Szkoła Narciarska

Z nami to czysta przyjemność

Zobacz więcej
Opis stacji

Treść w górnej części

Val di Sole inaczej zwane Doliną Słońca jest jednym z najbardziej znanych kurortów narciarskich. Malownicze masywy górskie (Dolomity Brenta, masyw Adamello oraz Orlet) są  położone w zachodniej części Trydentu. Region ten jest także atrakcyjny pod wyjazdy na narty z powodu wyjątkowych warunków pogodowych. Val di Sole oferuje nam średnio 8 na 10 dni słonecznych, natomiast śnieg utrzymuje się przez większą część roku, co z kolei przekłada się na bardzo dobre warunki na narty. Wybierając Val di Sole na narty, mamy pewność, że pogoda nas nie zawiedzie. Region słynie nie tylko ze świetnie przygotowanych stoków, ale także wielu atrakcyjnych miejscowości takich jak Marilleva. Miejscowość ta ma unikalny charakter. Dolna część miasteczka położona jest na wysokości ok. 900 m n.p.m., natomiast górna ok. 1400 m n.p.m. Obie strefy miejscowości połączone są kolejką gondolową oraz drogą asfaltową. Marilleva połączona jest z ośrodkiem Madonna di Campiglio poprzez Folgaridę i inne kurorty, przez co tworzą jeden z największych regionów narciarskich na świecie zwany SKIRAMA. Tym samym oferują 380 km tras i około 140 wyciągów.

Val di Sole jest uważany przez Polaków za najlepszy kurort narciarski, znajdziemy tam aż 160 km tras oraz 115 wyciągów narciarskich. Region łączy stoki wokół Madonna di Campiglio, Folgarida, Marilleva i Pinzolo i Pejo.

Konsorcjum Skirama Dolomity Adamello – Brenta, które łączy ze sobą 6 ośrodków narciarskich, może pochwalić się wieloma nartostradami. Większość ośrodków połączona jest wygodnymi skibusami, czy też nartostradami.

Trasy narciarskie w Val di Sole są ciekawe i długie, nawet w czasie największego oblężenia nie są one zatłoczone, a zjeżdżając na nartach, możemy trafić niemalże pod drzwi hotelu.

Najważniejsze miejscowości regionu to Folgarida, Madonna di Campiglio, Marilleva.

Czas wolny po nartach

Nocne test 123 marki nie mają czym się martwić. W Val di Sole znajdziemy wiele pubów, restauracji i dyskotek. W odróżnieniu od doliny Val Gardena nocne życie w tej miejscowości nie będzie nas słono kosztować. Nie można zapomnieć o ofercie gastronomicznej, znajdziemy tu wiele restauracji, które serwują bogaty zestaw dań kuchni lokalnej oraz narodowej. Na szczególną uwagę zasługuje sieć o nazwie Agritur (m.in. w Male, Vermiglio). Między miejscowościami Mezzana i Dimaro wytyczono kilkadziesiąt kilometrów bardzo urozmaiconych tras biegowych, które biegną wzdłuż rzeki Noce oraz wokół starej wioski Cogolo.

Hotele i apartamenty w Val di Sole

Trasy i wyciągi

Trasy i wyciągi

Ośrodki narciarskie

 Dla wymagających

Trasy narciarskie Val di Sole dostępne są już od 682 m do 2585 m n.p.m. Natomiast trasy narciarskie znajdziemy już na wysokości 900 m. Wyciągami dostaniemy się nawet na koniec terenów narciarskich, czyli wysokość do 2585 m n.p.m. Stąd w dół prowadzi 8 km tras zjazdowych, z czego tylko 7 km to trasy niebezpieczne i trudne. Co do narciarstwa alpejskiego to wyciągi i trasy zjazdowe możemy znaleźć na stokach Doss della Pesa i Monte Spolverino w rejonie Folgarida-Marilleva oraz w Pejo.

Dla Snowboardzistów

Stoki Madonna di Campiglio oferują nowoczesny snowpark, a także bardzo interesującą trasę z wieloma skoczniami.

Cennik

Cennik karnetów 6-dniowych w Val di Sole

Zdjęcia
Mapy i kamery

16

LAT NA
RYNKU

205 tys.

ZADOWOLONYCH
KLIENTÓW

300

HOTELI WE
WŁOSZECH

ZADZWOŃ

71 725 40 68